2009. november 3., kedd
Oszi fali dekoracio
Négy ágat nyolcas kötéssel rafiával rögzítünk. Az alsó ágnak a többitől hosszabbat válasszunk, ha van rajta kis ág, hagyjuk rajta. A rafiával hosszában, majd keresztben rácsozzuk be a négyzetet. A gesztenye tüskés héjából készítsünk sündisznót. Az orrára ragasszuk egy szem borsot, a szeménél vékony ecsettel fessük fehérre, és a fehér közepébe ragasszunk egy-egy pici borsszemet. Alul középen a virágot csuhéból késztjük. A csuhét rövid szárral hagyjuk, a szár felett 4-5 cm-el levágjuk. A leveleket egyenként ívesre vágjuk, majd körben kiigazítjuk. A szárára rafiát kötünk, azzal rögzítjük középen a fához.
A virág alá narancssárga rafiából masnit kötünk. A makkot, a sünit, a ”kakastaréjt” és a bogyós növényt tetszés szerint a hálóra ragasztjuk. Az alsó ágon elhelyezünk még valamilyen figurát. Jelen esetben az emberke testét toboz, a két karját makk, a fejét mogyoró, a kalapját pedig pisztácia héja adja.
Ez a dekoráció kicsit munkaigényes, de megéri a fáradtságot
Oszi ajtodisz
fakanaltarto oblitos flakonbol
Egy kiürült öblítős üveg tetejét levágtam. Háztartási csomagolópapírt 4cm-es darabokra téptem (fontos, hogy tépjük és ne vágjuk a papírt, mert tépés esetén ragasztás után egyöntetűvé válik a felület, vágás esetén viszont a vágás élei látszani fognak), majd tapéta ragasztóval beragasztottam a felületet úgy, hogy a papírdarabok szélei fedjék egymást. A doboz pereménél 1 cm szélességben a belsejébe is ragasztottam papírt. Száradás után a szalvétáról leválasztottam a felső réteget, ráhelyeztem a papírral bevont flakonra, majd középről kiindulva vízszintes irányba haladva decoupage ragaszó lakkal vékonyan felkenve beragasztottam. Decoupage ecsettel könnyű dolgozni, és ha a szalvéta kicsit gyűrődik, az ecsettel könnyedén kisimíthatjuk. Miután a felület megszáradt, bekentem még egy réteg decoupage ragasztó lakkal, így vízálló lett.
2009. július 6., hétfő
Gyertya homokkal és kagylókkal díszített üvegben
Homokkal beszórt üveg, melyet kagylókkal díszíthetünk. A belsejébe viszont gyertyát önthetünk. Sötétben szépen átszűrődik a homokszemek között a fény.Kellékek: különleges formájú befőttesüveg, natúr dekorációs homok, kagylók, raffia, talpas kanóc, gyertyaviasz, ragasztó, matt vízálló lakk
Mielőtt elkezdenénk az üvegre dolgozni, az üveget tisztítsuk meg. Az üveg külsejét kenjük be ragasztóval egészen az üveg nyakáig. A ragasztót egy szivaccsal vigyük fel az üvegre (aljára is) vastagabb rétegben, úgy hogy mindenhol érje a ragasztó. Ha közben megszáradna, akkor mégegyszer ragasztózzuk be.
A beragasztózott felületre, szórjunk dekorációs homokot. Egyszerűbben tudjuk rászórni az üvegre, ha egy kisebb tasakból, közvetlenül az üvegre szórjuk. A homokot finoman nyomkodjuk bele a ragasztóba, és a felesleget közben kézzel simítsuk le. Nagyon gyorsan készítsük, nehogy a ragasztó közben megszáradjon. Ha készen van, hagyjuk egy kis ideig száradni, majd az egész felületet többször fújjuk be matt vízálló lakkal. Tegyük félre száradni.
Közben készítsük el az üvegre a díszeket. Raffiaszálak végére ragasszunk különböző fajtájú, és méretű kagylókat. A kagylók hátoldalára tegyünk egy csepp ragasztópisztolyból nyomott ragasztót, és tegyük bele a raffia végét. A raffia hosszúsága, az üveg méretétől is függ, ellenőrizzük az üveghez.
A kész díszeket ragasztópisztollyal ragasszuk az üveg nyakához. Egyenlő távolságban legyenek egymástól, de mindegyik dísz más-más hosszúságban lógjon. A felesleges raffiát a végén vágjuk le.
Az üveg nyakát, hogy a ragasztást eltüntessük, tekerjük be jó sűrűn vastagabb raffiával. A végeiket, ha kell ragasztóval rögzítsük. Az üveg belseje felé ne tegyünk, nehogy a későbbiekben a gyertyától kigyulladjon.
A talpas kanóc aljára tegyünk ragasztót, és tegyük az üveg belsejének a közepébe. Olvasszunk natúr színű viaszt, és öntsük az üveg belsejébe. Használhatunk hozzá maradék gyertyákat is. Az üveget tele is önthetjük, de akár csak félig is. Öntésnél tekerjük körbe az üveget, nehogy az esetleg melléfolyó viasz tönkretegye a már kész művünket. A kanócot az üveg tetején hurkapálcikával kétoldalról támasszuk meg. Hagyjuk dermedni a viaszt, majd utána a felesleges kanócot vágjuk le.
Ötlet:Az üveg belsejét szabadon is hagyhatjuk. Ekkor bármilyen kisebb tárgy tárolására alkalmas. Pl.: ceruzatartó, ecsettartó stb…De a belsejébe tehetünk teamécsest is.
2009. június 23., kedd
Eper - ami soha nem romlik meg
|
2009. június 22., hétfő
nyaklanctarto
Ha éppen nincs a nyakunkban, nyugodtan fogjuk össze vele valamelyik függönyünket. Így nemcsak világosabb lesz a szobánk, de a nyakláncot sem kell később keresgélni.
Ne dobjuk ki a fölösleges üvegeket! |
2009. június 21., vasárnap
PET PALACKBÓL NYAKLÁNC
Szükséges anyagok, eszközök:
- PET palack kétféle színben (itt lila és áttetsző)
- 50cm sodrony
- kapocs
- fogó, esetleg csipesz
- olló
- tű
- teamécses
- kásagyöngy (itt lila és gyöngyházfényű)
A hozzávalók megvásárolhatók a Kreatív Hobby üzletekben (www.kreativhobby.hu) Kivéve természetesen a PET palackot.
Elkészítése:
A flakonokból 1,5x1,5cm-es kockákat daraboljunk. Fogó, vagy csipesz segítségével tartsuk teamécses lángja fölé. 1-2 másodperc alatt a összezsugorodnak a flakon darabjai. A mécses nem kormoz, ezért nagyon jó erre a célra, de gáztűzhelynél is csinálhatjuk. Hátránya, hogy mellette kell állni, míg a mécses mellé kényelmesen leülhetünk.
A tűt forrósítsuk meg a láng fölött és szúrjuk át a "gyöngyöt".
A sodronyra felváltva fűzzük az átlátszó és színes "gyöngyszemeket", közé pedig egy gyöngyházfényű, egy lila, majd ismét egy gyöngyházfényű kásagyöngy.
Itt 20db színes és 19db átlátszó PET "gyöngy" közé kerültek a kásagyöngyök.
A gyöngyöket a sodronyon stopperrel rögzítjük. A sodrony két végét fogjuk össze, rendezzük középre a gyöngyöket, majd húzzunk rá 1-1 stoppert és nyomjuk össze.
Mostmár csak kapcsot kell tenni a nyaklánc végére. Mindkét végére készítsünk egy hurkot, amit két stopperrel zárjunk le. Az egyikbe fűzzünk kapcsot.
Engedjük el a fantáziánkat és számtalan variációban elkészíthető a lánc!
Jó alkotást!